IV Konferencja z cyklu „Rynek-Społeczeństwo-Kultura”
Kryzys, ryzyko, niepewność, permanentne zmiany to najczęściej występujące określenia dzisiejszej polityki, gospodarki, kultury czy życia społecznego.
Tym samym utracił na znaczeniu podział na klasyczne dyscypliny naukowe jak również wąsko definiowany przedmiot badań. Jedną z odpowiedzi na powyższe zjawisko jest interdyscyplinarny sposób prowadzenia badań. Współcześnie zachodzące zmiany można i należy badać w sposób interdyscyplinarny, co stanowi niejako założenie publikowanych tekstów w czasopiśmie.
Już 31 marca 2016 r. zapraszamy na IV konferencję z cyklu „Rynek-Społeczeństwo-Kultura”. Tym razem tematem przewodnim będzie permanentna zmiana. Konferencja stawia sobie za cel podjęcie analizy szeroko rozumianych relacji zachodzących pomiędzy rynkiem i kulturą, pomiędzy gospodarką i społeczeństwem. We wszystkich tych relacjach zachodzą na naszych oczach daleko idące zmiany. Po pierwsze, technologia i jej rozwój w istotny sposób zmieniają rzeczywistość nie tylko infrastrukturalną, ale i organizacyjną. Po wtóre, gospodarka – ta powiązana z technologią oraz ta powiązana ze splotem naczyń połączonych we współczesnym świecie nieustannie dostosowuje się do technologii jak i potrzeb ludzi. Po trzecie kultura, która również znajduje się w bezpośrednim związku przyczynowo-skutkowym z rozwojem technologii, ale i gospodarką. Po czwarte, polityka, która bez mediów nie potrafi istnieć, a sens działania i praktyk kreuje w sposób wirtualny i medialny. Po piąte społeczeństwo jak i ludzie znajdują się nieustannie pod presją nowych wyzwań.
Obszary tematyczne konferencji to:
- Zmiany w technologii
- High-tech – uwarunkowania rynkowe, społeczne i prawne
- Rewolucja ICT i nowe trendy
- Wyzwania organizacyjne dla IT
- E-biznes, e-gospodarka, e-wiedza – nowe formy
- Zmiany w gospodarce
- Innowacje
- Kulturowe uwarunkowania gospodarki
- Zachowania ludzi na rynkach (rynek przedsiębiorstw, rynek pracy)
- Nowe formy organizacyjne
- Narzędzia dla biznesu w świecie
- Zmiany w świecie społecznym
- Ekonomia społeczna
- Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)
- Spójność społeczna
- Kapitał społeczny
- Organizacje pozarządowe a rynek i polityka.
Opiekun merytoryczny konferencji:
dr hab. Robert Geisler, prof. Uniwersytetu Opolskiego, redaktor naczelny czasopisma „Rynek-Społeczeństwo-Kultura”.
Patronat medialny nad konferencją objęli:
Portal BaseConnect - Platforma społecznościowa dla studentów i absolwentów (usuń łącze)
Pobierz: sprawozdanie
Comments are closed.